首頁 > TRACO Power代理商 > TEN 30-2411WI
影像僅供參考,以產品規格為準
TEN 30-2411WI
型號描述:
DC/DC 轉換器 - 通孔 30W DC/DC Converter isolated, regulated in a PCB Mount Metal Case
型號:
TEN 30-2411WI
品牌:
TRACO Power
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:1 倍增量:1
Type
Isolated Module
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
10V
Voltage - Input (Max)
40V
Voltage - Output 1
5V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Current - Output (Max)
6A
Power (Watts)
30 W
Voltage - Isolation
1.5 kV
Applications
ITE (Commercial)
Features
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency
87%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
7-DIP Module, 6 Leads
Size / Dimension
2.00" L x 1.60" W x 0.40" H (50.8mm x 40.6mm x 10.2mm)